NIOX VERO® ile ilgili Önemli Güvenlik Bilgileri

 

NIOX VERO®, insan nefesindeki Nitrik Oksitin (NO) invaziv olmayan, kantitatif, basit ve güvenli ölçümü için tasarlanmış, taşınabilir bir sistemdir.

Nitrik Oksit, astım gibi bazı enflamatuar süreçlerde sıklıkla artar. Nefesteki fraksiyonel NO konsantrasyonunun ölçülmesi (FeNO), hekime; astımdaki, halihazırda yerleşik olan klinik ve laboratuvar değerlendirmelerine ek olarak astım hastasının anti-enflamatuar tedaviye yanıtını değerlendirmesinde etkin bir yardımcıdır.

NIOX VERO®, reçeteli kullanım için tasarlanmıştır ve yalnızca eğitimli sağlık uzmanları tarafından Kullanıcı Kılavuzu`nda belirtildiği şekilde kullanılmalıdır. NIOX VERO®, 4-17 yaş arası çocuklar ve 18 yaş ve üstü yetişkinler için uygundur.

NIOX VERO®, 10 saniye veya 6 saniye olmak üzere iki ekshalasyon modunda çalıştırılabilir. 10 saniyelik test tercih edilen moddur. 10 saniyelik testi yapamayan çocuklar için 6 saniyelik test bir alternatiftir. 6 saniyelik test, 10 yaşın üzerindeki hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Yetişkin hastalarda kullanılmamalıdır. NIOX VERO®, yoğun bakım, acil bakım veya anesteziyolojide kullanılmamalıdır.

 

NIOX VERO® ve NIOX®, Circassia AB'nin tescilli ticari markalarıdır.